Hemen Arayn
0212 789 2 292

TOEFL


Artk TOEFL, IELTS, YDS snavlarnda baarl olmak için uzaa gitmenize gerek yok. Sizleri tüm snavlarda baarya hazrlayacak Avrupa Dil çatalcada.

TOEFL, dünya üzerinde ngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testtir. Standart Amerikan ngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneini ölçen bir snavdr.
130 ülkede 8.500'ün üzerinde eitim kurumu, devlet kurumu, profesyonel organizasyon ve irket bu test sonuçlarn ngilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre deerlendirmeler yapmaktadr. Birçok üniversite ve eitim kurumu muafiyet snavlar yerine geçme veya kalma kavram bulunmayan bu snav kabul etmekte, birçok irket ve kurum ie almlarnda ya da terfilerde kendi belirlediklere denk gelen TOEFL skorunu baz almaktadr. Amerika ve Kanada bata olmak üzere ngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya'da bulunan hemen her üniversite lisans ve burs bavurular için geçerli TOEFL puann art komaktadr.Dünya çapnda 27 milyondan fazla kii ngilizce dil bilgisini ve yeterliliini belgelemek amac ile TOEFL snavna katlmtr.
TOEFL snav adaylarn ngilizce okuma, yazma, dinleme, konuma becerilerini ölçer ve internet üzerinden yaplr. TOEFL snavlar Amerika merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafndan oluturulmutur ve bu kurum tarafndan yetkilendirilmi test merkezleri tarafndan yaplmaktadr.
Snav sistemiyle paralel olarak TOEFL IBT hazrlk eitimleri 4 bölümden olumaktadr. (Listening, Speaking, Reading, Writing) TOEFL snflarna alnan ve zaten belirli bir seviyede ngilizce bilgisine sahip olan örenciler taktik arlkl bir snav olan TOEFL’da performans artrmay amaçlayan bir eitim anlayyla yetitirilirler.
TOEFL snavna yönelik eitimler 5. veya 6. kur seviyesinde olan yani upper intermediate seviyesi ve üzerindeki örenciler için uygundur.